1994 yılında Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü mezunu Hülya İSİN ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunu Ferhat İSİN tarafından Hıfzıssıhha’ da kurulmuştur. 1994 yılında İkinci Yuvamız Özel Eğitim – Öğretim kurumu olarak başlayan çocuklarla birlikteliğimiz 24 yıldır 3 ayrı binada devam ediyor. Kazandığımız iyi insanlarla, büyüyen güzel çocuklarla hep dürüst, hep ilerici ve daima Atatürkçü çizgimizle elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan“Çocukların Mutluluğu Bizim Mutluluğumuzdur” sloganını ilke edinen bizler, eğitimci olarak önce Anne – Baba eğitiminin şart olduğunu düşünüyoruz. “Mutlu, eğitimli anne ve baba, mutlu ve öğrenen çocuk” felsefesini doğru bulan yaklaşımımız eğitim programımızı da bu şekilde düzenlememize sebep oluyor. Yıllardır yaptığımız sayısız anne- baba eğitimi toplantılarındaki şeffaf ve yapıcı tavırlarımız sayesinde yetiştirdiğimiz çocukların bugünkü durumları en büyük onurumuz.

Çocuklarımızı hayata hazırlamayı ilke edinerek, eğitimci geçmişimizden aldığımız güvenle, 60 dönüm arazi üzerinde 2017 yılında kurduğumuz Bilim, Sanat ve Eğitim Vadisi BİLİMSEV Kampüsü’nde 2018-2019 eğitim öğretim yılında Anaokulu ve İlkokulumuz, 2021-2022 eğitim öğretim yılında Ortaokulumuz faaliyete başlamıştır.

Çocuklarımızın bireysel özelliklerine göre değişen çeşitli tekniklerin kullanıldığı, toplumsal yaşamın getirdiği sorumluluk ve değerler eğitiminin verildiği, Atatürk ilkelerinin tüm programımıza yansıtıldığı çalışmalarımızla zenginleştirilmiş eğitim sistemimizi okul öncesi eğitimden sonra ilkokulumuzda da aynı şekilde sürdürüyoruz.

Çocuklarımız bugünün küçükleri olarak sınırsız sevgiyi, yarının büyükleri olarak saygıyı hak etmektedirler.