BİLİMSEV KOLEJİ İLKOKULU

Özel hazırlanmış yayınları ile, tüm eğitim öğretim süreçlerinde olduğu gibi, çocukların okula başlama süreçlerinde de ailelerin yanında…

MERHABA !!!

Değerli Ebeveyn,

İlkokul birinci sınıf çocuğunun ruh hali “içinde coşku ve kaygıyı birlikte barındıran bir çift göz, kendi başına yeni ve bilinmez bir serüvene başlamanın korkusunu taşıyan bir yürek” olarak tanımlansa yeridir.

Biz yetişkinler, hemen hemen aynı süreç ve duygu durumlarından geçmiş olsak bile, hayat yolculuğu içinde bu, neredeyse ilk kaygımızı, ilk heyecanımızı unutuyoruz. Oysa şimdi bir başka çocuk benzer duygulardan geçecek ve bu defa elini tutan yetişkin biz olacağız.

İşte bu rehberde, eğitim yaşamı boyunca çocuklarımıza refakat ederken sergileyeceğimiz doğru yaklaşıma dair bilimsel açıklamalar ve örneklere yer verdik.

Biz Bilimsev ailesi olarak istiyoruz ki, duygu ve düşüncelerini rahat ifade edebilen, çevresiyle olumlu ilişkiler kurabilen, kendine güvenen, öğrenmeye istekli, mutlu, başarılı çocuklar yetiştirelim. Bu konuda en büyük destekçilerimiz olan sizlerle bazı konularda neler yapabileceğimizi paylaşmak için bu rehberi hazırladık.

Yazarlar
Doç. Dr. Işıkhan UĞUREL
Dr. Tuncay CANBULAT

Editör
Uzm. Firdevs ÇAĞLAYAN