Bilimsev’de en büyük amaçlarımızdan biri öğrencilerimize üretmeyi, üretirken eğlenmeyi, üretilen şeyi bir markaya dönüştürmeyi ve üretileni değer haline getirmeyi öğretmek. Bunun için öğrencilerimize “Yaratıyoruz – Üretiyoruz” projesi kapsamında yaptırdığımız kurabiye etkinliğinin ilk adımını bitirmiş bulunmaktayız.

Bu projede çocuklarımız okulumuzun mutfak atölyesinde kendi yaptıkları kurabiyeleri yine kampüsümüz içerisinde 7’şer TL fiyatla satarak sınıf kumbaralarını oluşturmuşlardır.

Daha sonra her sınıf, kendi kumbarasında biriken parayla ne yapacağına karar verecektir. Eğitim öğretim ve yönetim kadrosu olarak bizler şu an sınıflarda bu konuyla ilgili yapılan fikir kamplarını keyifle ve gülümseyerek izlemekteyiz. Kimi sınıf biriktirdiği parayla dışarıda bir gezi organize etmeyi, kimi sınıf istedikleri bir şeyi sınıflarına almayı tartışmaktadır. Hatta o eşsiz ve saf hayal güçleriyle sınıf kumbarası parasının onları Uludağ’a götüreceğini düşünen, yetmeyeceğini farkedince başka projeler yapıp “Kumbaramızdaki birikimi çoğaltalım.” fikrini ileri süren sınıfımız bile vardır.

Ülkemizin geleceği için en doğru yatırımın yaratan ve üreten nesil olduğu bilinciyle öğrencilerimizi gururla izlemekteyiz.

Sağlıklı, verimli, üretken bir yıl dileriz…

Son Yazılar

DUYURU ARŞİVİ

İletişim

Telefon : 0 (232) 320 0 800
Fax : 0 (232) 320 0 801
E-Posta : info@bilimsevkoleji.com

Copyright © Bilimsev Koleji 2022. Tüm hakları saklıdır.