Sayın Velilerimiz,
Açıldığı günden bugüne okul ücretleri de dahil olmak üzere, yemek, kitap, kıyafet, kırtasiye ve servis ücretlerini muadil okulların tamamından daha alt seviyelerde tutmuş, üzerinden fahiş ücretler kazanan okullardan olmayarak bu anlayışı sizlere her yıl yaşatmış ve anlatmış bir kurum olarak, bazı velilerimizin okulu arayarak ilettikleri söylemler, maalesef bizleri derin bir düşünce ve üzüntüye itmiştir.


“Herkes kendini bilir” düşüncesi ile tüm velilerimizi tenzih ederek, geçtiğimiz yıl birçok öğrencimiz ve velimiz kırtasiye kullanımı sürecinde mağdur etmiş ve olmuşlardır. Evde çok fazla hiç kullanılmamış kırtasiye malzemesi olması, okula ulaşmamış olması anlamına gelebilmektedir. Kullanılmış, kırılmış boyalar, donmuş yapışkanlar vb. geçen yıldan eve gönderilen ürünler ise yeni yıl içinde etkin kullanılamamaktadır. Okul süreci içerisinde eksik malzeme ile gelen öğrencilerimiz bazı etkinlikleri gerçekleştirememiş, ödünç malzeme almak zorunda kalması sebebi ile hem alan öğrenci hem de ödünç veren öğrenci tarafında hoş olmayan iletişimler yaratmıştır. Bu sürecin yaşanmaması adına okulumuz özellikle ikinci dönem boyunca birçok öğrencinin ve genel kullanım gereçlerinin alımını iç bütçeler ile karşılayarak sizlere yansıtmamış, bunu kendine uygun görmemiştir.


Bu durum göz önüne alınarak yönetim kurulu kararı ile kırtasiye alımı ve kullanımını da standart süreçte paket içine alınmış, içinde bulunduğumuz ekonomik dengesizlikte sizler düşünülerek aylar öncesinden toplu bağlantılar ve alımlar yapılarak fiyat sabitlenmiş, hatta teslim alınmıştır. Genel paket içerisinde sınıf bazında değişiklik gösterebildiği gibi ortalamada kırtasiye ücreti 1600 TL bandındadır, çok daha küçük paketler sunan okullardan çok daha uygun fiyattadır.


Yıl başında sizlere teslim edilecek olan Bilimsev Yayınları, yıl içinde hazırlanan bireysel destek kitapçıkları, sürekli verilen ödev içerikleri, günlükler ve daha birçok ürünün oluşturulma maliyeti sadece kağıt, toner ve zaman değil tasarım, dizgi ve yayın anlamında birçok gidere sahiptir. Ki kağıt ve diğer giderlerin 3 4 katına çıktığını hepinizin bildiğini düşünmekteyiz. Bu yıl kullanılacak olan tüm defterlerimiz Bilimsev lisanslı ürünü olarak hazırlanmıştır. Tüm defterler ve Bilimsev yayınlarının paket içi ücreti 1800 TL bandındadır ve sınıf bazında değişiklik gösterebilir.


Yabancı Dil kitaplarımız (National Geo, Keen, Hueber vb.) tamamı ithal ürünlerdir. Döviz bazlı olarak geçtiğimiz yıla kıyasla ortalama 2.5 katı ücret ile satın alınmışlardır. Paket içi ücreti 2500 TL bandındadır ve sınıf bazında değişiklik gösterebilmektedir. 5.Sınıfların İngilizce hızlandırma yılı olması sebebi ile çift kitap ile çalışmasından kaynaklı 4000 TL bandındadır. İnternette satılan bandrolsüz, kullanılmış, eski yıllara ait basımı olan kitapların ücretlerine bakarak kıyas yapmak doğru değil, haksızlıktır.


Türkçe yayınlar (Bilimseve Özel basılan Sadık Uygun Setleri, Soru bankaları, okuma ve proje kitapları) paket içi ücreti 2100 TL bandındadır, sınıf bazında değişiklik göstermektedir. Paket içinde bulunan Sadık Uygun setleri Bilimsev içeriği ve kapak dizaynı ile öğrencilerimize sunulacağından dışarıdan temini mümkün değildir. Son olarak, Raz Kids – Raz ELL ya da Globed, Morpa Kampüs ve Bilişim Garaj Akademi Online Platformlarının paket içi ücret 1200 TL bandında olup, sınıf bazında değişiklik göstermektedir. Bu platformların bireysel ücretlerine kendi web sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Tüm yukarıda sayılan ürünler için günlerce çalışılmış, üzerlerinde düşünülmüş, tasarım ve yaratım süreçleri oluşturulmuş, aylar öncesinden planlamaları yapılmış, tedarikleri sağlanmış, birçoğu paket oluşturulmak için okulumuza teslim edilmiştir. Ayrıca Şubat ayında sizlere iletilen kayıt yenileme dokümanlarında kırtasiyenin paket içine dahil edildiği özellikle belirtilmiştir. Bu anlamda diğer kurumları araştırmanız hakkınızdır, ricamızdır. Sadece kitaplar için aynı rakamların alındığı bilinmektedir. Ayrıca Bilimsev Kolejinde Genel Giderler adı altında da bir ücret alınmadığı da aşikardır.


Bilimsev Kolejine ve büyüyen ailesine güvenen tüm velilerimize teşekkürü borç biliriz ve yukarıdaki açıklamaları sadece bilgilendirme amaçlı olarak dikkate almalarını rica ederiz.


Saygılarımızla
Bilimsev Koleji Yönetimi

%d blogcu bunu beğendi: